Balkan Turları

Birbirinden güzel tatil turları ile 'Oley' zamanı


Balkan Turları

Balkanlar Avrupa’nın en kendine has tam 12 ülkesini kaplayan bölgesine verilen isim. Balkan ülkeleri Hırvatistan, Slovenya, Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Moldova, Romanya, Slovakya ve Bulgaristan. Yani Balkan turları ile görülebilecek yerlerin hepsi birbirinden güzel ve aynı zamanda önemli tarihi mekanlara ev sahipliği yapan ülkeler. Bu arada Balkan ülkelerinin genellikle dağlık bir coğrafyası olması nedeni ile Balkanlar turları aynı zamanda doğaya da doymayı sağlıyor katılımcılarına. Artık her keseye uygun Balkanlar turu seçenekleri olması sayesinde siz de bütçenize ve görmek istediğiniz güzergahlara uygun bir Balkanlar turu seçerek hemen bu kendine has coğrafyayı tanımak için yola çıkabilirsiniz. İşte Balkan turu ile gezip görebileceğiniz destinasyonlardan sadece bir kaçı.

Balkanlar Gezilecek Yerler

Üsküp

Balkanlar tur hakkında bir yazı yazarken elbette Makedonya’nın başkenti Üsküp’e ilk sırada yer vermek gerekiyor. Balkan coğrafyasının bu en güzel şehrinde çok sayıda gezilip görülecek yer var; Taş Köprü, Makedonya Meydanı’nda yer alan Büyük İskender Heykeli ve efsanevi Rahibe Teresa’nın evi bunlar arasında.

Belgrad

Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad da vizesiz Balkan turu ile görebileceğiniz en önemli noktalardan biri. Belgrad çok sayıda ilginç mekana ev sahipliği yapıyor, bunlar arasında ilk akla gelenler St. Mark Kilisesi, Knez, Mihailova Caddesi, Victor Anıtı ve tabi ki Belgrad Kalesi. Bu arada Belgrad Balkan müziklerinden hoşlananlar için de kelimenin tam manası ile bir cennet. Akşam yemeğini canlı Balkan müziği eşlinde yiyebileceğiniz birçok mekan var kentte.

Saraybosna

Balkanlar turu yazısında eminiz ki herkesin gözü Saraybosna’yı aramıştır, elbette Balkanlar tur hakkında yazı yazarken bu bölgenin en önemli parçası Saraybosna’yı unutmak olmaz. Zaten çoğu vizesiz Balkan turu ile mutlaka uğranılıyor Saraybosna’ya.

Mostar

Mostar Köprüsü ile ünlü olan Mostar’da bu tarihi köprünün yanı sıra Gazi Hüsrev Bey Camii, Latin Köprüsü de görülecek yerler arasında, ayrıca şehirdeki Macar mimarisinin en güzel örnekleri arasında olan binalar da vizesiz Balkanlar turu ile göreceğiniz en heyecan verici yerler arasında.

Balkan turu elbette bundan çok daha fazlasını vaat ediyor katılımcılarına. Balkanlar tur hakkında bilgi alarak bütçenize ve hayallerinize en uygun turu seçin ve çok daha fazlası için hemen yola çıkın, inanın eşsiz bir gezi deneyimi yaşayacaksınız.