Baştanbaşa Mega İtalya Turları

Kullanıcı Değerlendirmesi: (0)
her kişi için 499
  • Rehberli Tur
  • Pegasus Havayolları
  • 3* ve 4* Hoteller


Açıklama

Bir gezi hayal edin, içinde mimari, sanat, aşk, lezzetli yiyecekler, eşsiz içecekler, doğa kısacası aklınıza gelebilecek her şey olsun ve bu gezi Avrupa’da bir ülkeye olsun. İşte o gezi tabi ki mega İtalya turu! İtalya’nın en önemli şehirlerini kapsayan İtalya turu ile hayallerinizden de güzel ve dolu bir gezi yaşayacak ve bu ülkeyi damarlarınızda hissedeceksiniz. İzmir çıkışlı İtalya turları sayesinde evinizden çıkıp İtalya’ya gezmeye gitme şansına sahip olmanız da işin cabası, hatta kreması bile diyebiliriz.

Tur Programı: İstediğiniz tarihe ait detaylı tur programını 0850 885 00 96 numaralı telefondan Tatiloley Seyahat Danışmanı'na ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Venedik

İtalya denilince akla gelen ilk şehirlerden biri tabi ki Venedik. Aşıklar şehri de denilen Venedik her şeyden önce kanalları ve bu kanallarda gezinti yapılan gondolları ile ünlü. Ancak Venedik bunlardan çok daha fazlasını sunuyor İtalya turu ile bu büyülü şehre gelenlere. Venedik turları ile görebileceğiniz en önemli yerler arasında ilk sırayı büyük kanal alıyor ve bu kanalda yapılan gezilerde kanalın kendisi kadar etrafındaki yapılar da insanı büyülüyor. Çoğu 13.-18.yüzyılda yapılmış olan görkemli binalar büyük kanalın en önemli unsurlarından birini oluşturuyor. Hele de sevgilinizle birlikte katıldığınız İtalya turu ile gezerken yaşayacağınız en muhteşem anlardan birinin gondol ile yapacağınız romantik bir büyük kanal gezisi olacağına şüphe yok! Sonra gotik mimarinin muhteşem örneklerinden biri olan Palazzo Ducale sarayı, sarayın baktığı San Marco meydanı ve daha nice harika yer de Venedik turları sırasında göreceğiniz noktalar arasında yer alıyor.

Cenova

İtalya’nın büyük bir bölümü UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan kenti Cenova haliyle gezilip görülecek yerlerle dolu. Cenova turları ile San Lorenzo Katedrali’nde ruhani bir hava yakalayıp aynı zamanda bu muhteşem yapının görkemli mimarisi karşısında şaşkınlığa kapılabilirsiniz. Bunun yanı sıra Cenova’da görebileceğiniz en ilginç yerlerden biri de Amerika kıtasını keşfeden ünlü kaşif Kristof Kolomb’un evi. Zaten Cenova turları rotasında bulunan yerlerden biri olan Dante Meydanı’nda bulunan bu evi görmeye gittiğinizde böylece bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. Elbette İtalya turları ile Cenova’da gezip görülecek yerler bu kadar ile sınırlı değil. Bu anlattıklarımız sadece fragman desek yeridir.

Santa Margarita&Portofino

Anne babalarımızın zamanının en unutulmaz şarkıcılarından biri olan Dalida’nın söylediği I found my love in Portofino şarkısını eminiz herkes hayatında en az bir kere duymuş ve “bu Portofino da neresi acaba?” diye düşünmüştür. İşte bu sorunun yanıtını hem de yerinde alacaksınız İtalya turu Portofino gezisinde. Kuzeybatı İtalya’da bulunan Portofino Cenova’ya bağlı bir sahil kasabası ve minik limanı, rengarenk evleri ile adeta bir masal kasabasını andırdığını söylemek pek de abartı sayılmaz. Eğer İtalya turu sırasında sevgiliniz ile birlikte bu güzel kasabaya giderseniz birbirinize tekrar aşık olabilirsiniz, ya da yalnızsanız belki siz de aşkı Portofino’da bulursunuz, kim bilir.

Floransa

Rönesans’ın başladığı şehir olarak tanınan Floransa bu nedenle sadece İtalya’nın değil tüm dünyanın tarihinde önemli yeri olan bir şehirdir ve haliyle İzmir çıkışlı İtalya turları ile gidilecek en önemli destinasyonlar arasında yer alır. Rönesans’ın çıkış yeri olmasının yanı sıra kültürel ve tarihi birçok değer ev sahipliği yapan Floransa tüm bu yönleri ile İtalya’nın en önemli turistik merkezlerinden de biridir. Floransa Katedrali, Uffizi sanat müzesi, Vecchio Sarayı, ismini Rönesans döneminin en ünlü ressam, heykeltıraş ve şairlerinden biri olan Michelangelo Meydani, Pitti Sarayı Floransa turları ile görülebilecek sayısız yerden sadece bir kaçı. Bu arada yine dünyanın en önemli ressamlarından biri olan Leonardo da Vinci’nin de Floransalı olduğunu eklemeden geçmeyelim. Yani İtalya turu ile yapacağınız Floransa gezisinin ufkunuzu açacağı kesin bizce.

Roma

Yazıyı okumaya başladığınız andan beri muhtemelen “Roma yok mu bu turda?” diye düşünüyorsunuz. Heyecanlı olsun diye en önemli şehri sona sakladık. Aslında İtalya total olarak çok eski bir tarihe, dünyayı değiştiren sanatçılara ve hepsi birbirinden güzel şehirlere ev sahipliği yaptığı için şu şehri bu şehrinden daha güzel demek pek de makul değil. Ancak Roma İtalya’nın başkenti, en kalabalık şehri ve Avrupa’nın en büyük yüzölçümüne sahip başkentlerinden biri oluşu nedeni ile biraz özel ilgiyi hak ediyor doğrusu. Roma çok büyük bir şehir olduğu için tabi ki gezilip görülecek yerler açısından da büyük bir çeşitlilik sunuyor ziyaretçilerine. Bu nedenle Roma turları her zaman çok heyecanlı ve her anı dolu dolu geçen turlar olarak katılanların hafızalarında yer ediyor. Roma’nın gezilecek yerlerini burada tek tek anlatma şansına sahip olamasak da en azından birkaç yerden bahsetmeden geçmek olmaz tabi ki. Roma turları ile görebileceğiniz en muhteşem yerlerden biri şüphesiz ki Kolezyum. Milattan sonra 80 yılında tamamlanıp tiyatro olarak kullanılmaya başlanan bu yapı aradan geçen neredeyse 2000 seneye karşın çok iyi korunmuş durumda ve her yıl tüm dünyadan milyonlarca turisti kendine çekiyor. Kolezyumun yanı sıra Panteon tapınağı, Roma’nın üzerinde kurulu olduğu yedi tepeden biri olan ve çok sayıda tarihi kalıntıya ev sahipliği yapan Palatino tepesi, Aziz Petrus Bazilikası da Roma turları ile görülebilecek yerlerden sadece bir kaçı. Bu arada Roma’da bulunan çok sayıda müzede İtalya’nın dünya sanat tarihine damgasını vurmuş onlarca sanatçısının sayısız eserini görme şansını yakalayabileceğinizi söylememize bile gerek yok sanırız.

Kısacası İzmir çıkışlı İtalya turları size sadece gezmeyi değil insanlık, sanat tarihine tanıklık etmeyi, aşkın şehirlerinde dolaşmayı vaat ediyor. Unutmayın, İtalya turu ile bu muhteşem yerleri gezdikten sonra bugüne kadar hiçbir şey görmemiş olduğunuzu anlayacaksınız.


Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Farkı Ek Yatak 0-2 Yaş 3-12 Yaş
23 Haziran 2017 599€ 839€ - 150€ 549€
30 Haziran 2017 499€ 689€ - 150€ 449€
07 Temmuz 2017 499€ 689€ - 150€ 449€
14 Temmuz 2017 549€ 759€ - 150€ 499€
21 Temmuz 2017 549€ 759€ - 150€ 499€
28 Temmuz 2017 549€ 759€ - 150€ 499€
04 Ağustos 2017 549€ 759€ - 150€ 499€
11 Ağustos 2017 549€ 759€ - 150€ 499€
18 Ağustos 2017 549€ 759€ - 150€ 499€
25 Ağustos 2017 599€ 839€ - 150€ 549€
01 Eylül 2017 599€ 839€ - 150€ 549€
08 Eylül 2017 499€ 689€ - 150€ 449€

İncelemeler
Değerlendir
0.00Bilinmeyen (0 değerlendirme baz alındı)
  • Hizmet Kalitesi
  • Güvenilirlik
  • Ücret/Hizmet dengesi
  • Nezaket

Bu hizmet henüz değerlendirilmemiş, "Değerlendir" butonunu kullanarak ilk değerlendiren siz olabilirsiniz!