Corfu Turları

Birbirinden güzel tatil turları ile 'Oley' zamanı


Doğal güzelliklerle tarihi eserlerin bir araya geldiği bir mozaik olan Korfu adası Adriyatik denizinin başlangıcında bulunan bir masal dünyası gibidir. Her birinde daha güzel bir manzara görüp büyüleneceğiniz tepeleri, antik dönemlerden kalma ünlü tapınakları , Roma mimarisi ile baş döndüren bir güzelliğe sahip evleri , Venedik camlarının maviliğinde olan denizi ve hareketli kumsal ve geceleri ile baştan çıkartan bir güzelliğe sahip olan Corfu adası 200 kilometrelik sahil şeridine sahiptir.

Adanın genelinde bitki örtüsü inşa edilen yapılardan minimal düzeyde etkilendiği için Korfu adasının havası oldukça temizdir. Özellikle deniz turizmi açısından çok sayıda kumsalı ile geniş seçenekler sunan Korfu adası  çok yüksek bir popülasyona sahip olmadığı için sakin bir şekilde tatil yapabilmenize imkan tanıyacaktır.

Almyros Plajı 7 kilometrelik uzunluğu ile adanın en uzun plajlarından biri olma özelliğine sahiptir. Altın sarısı kumlarla çevrelenen sığ ve turkuaz mavi denizi ile özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği diğer plajlarına oranla daha hareketli bir plajdır. Merkeze 35 kilometre uzaklıkta olsa dahi çok sayıda turistin tercihleri arasındadır.

Korfu’nun diğer plajlara oranla en güzel plajı olan AgiosStefanosPlajı ise merkeze 33 kilometre uzaklıkta bulunur. Diğer plajlardan farkı mavinin her tonunu görebileceğiniz güzellikteki denizin yeşille yaptığı o büyüleyici danstır. Gidip yaşamanız gereken en güzel yerlerden biridir.

Corfu adasında gezebileceğiniz en önemli yapı ise Bizans döneminin izlerini taşıyan bir mimariye sahip olan KorfuFortress isimli kaledir.Bizans döneminin yanı sıra Venedik dönemine ait izleri de görebileceğiniz yapı günümüzde askeri hastane ve müzik okulu olarak hala kullanımdadır. İki saat kulesine ev sahipliği yapan KorfuFortress kalesinin içinde bulunan  St. George Kilisesi 1840 senesinde inşa edilen önemli yapılardan olup Bizans dönemi mozaikleri ile ünlüdür.

Korfu adası turunuz sırasında şehir turu , plajlarda denizin keyfini sürme aktiviteleri dışında su sporu aktivitelerine katılarak adrenelik dolu bir tatil deneyimleyebilirsiniz. Özellikle masmavi sularına yapacağınız dalış aktivitesi iyi bir tercih olacaktır. Alışveriş keyfinizi ise Korfu meydanının çevresinde bulunan butik mağazalarda sürdürmeniz mümkün.