Geleneksel Kestane Festivali Midilli

Kullanıcı Değerlendirmesi: (0)
her kişi için 99

Açıklama

Midilli Adası'nın her yıl binlerce turisti ağırlayan Geleneksel Kestane Festivali'ne gidiyoruz!

11.Kasım.2017 - 1.GÜN:

Saat 08:00 İtibariyle AYVALIK limanda buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da feribot ile Ayvalık takımadaları, koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Midilli Adası’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5saat süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanı’na varıyoruz.

Gümrük işlemlerinin ardından rehberimiz eşliğinde Midilli şehir merkezi ve burada bulunan, AgiosTherapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, AgiosAthanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı ve Tarihi Roma Agorasıgibi tarihi eserleri ziyaret ediyor buralarla ilgili bilgi alıyoruz. Burada verilen serbest zamanda; adaya özgü çeşitli peynir, sakız, Uzo gibi ürünlerin tadına bakabilir ve dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.

Midilli şehir merkezi gezimizin ardından, sahilde adanın geleneksel yemeklerini sunan restoranlarda öğle yemeği için molamızı veriyoruz. Yemek molasının ardından Thermi kasabası üzerinden kuzeye doğru hareket ediyoruz. Osmanlı dönemi ve sonrasının bölgedeki en lüks oteli Sarlıca Palas’ı gördükten sonra, dünyanın tek insan kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu ve peyniri, ballı yoğurdu, seramikleri ile ünlü Mantamados ‘a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar StratisMyrivilis‘in köyü Skamniya‘dan geçerek adanın kuzeybatı ucunda bulunan Petra’ya rotamızı çeviriyoruz. Petra kasabası ve tam ortasında bulunan büyük kayanın tepesindeki Meryem Ana Kilisesi bizi karşılıyor. Oldukça köklü bir geçmişi olan bu kilisenin içinde aktif olarak ayinler yapılmakta ve çanlar çalınmaktadır. Çarsımeydanındavereceğimizkahvemolasınınardından otelimize doğru harekete geçiyoruz. Akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp “Bouzouki”eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesi geçiriyoruz. 

12.Kasım.2017 - 2. GÜN:

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Unesco tarafından 1987’den beri Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan, adanın en özel yeri Molivos ‘a ulaşıyoruz.Beldenin geleneksel karakteri, düzenli sosyal yaşamı ve yerlilerin misafirperverliği sizi ilk andan itibaren fethedecektir.Molivos’un Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz.

Molivosgezimizidetamamladıktansonra Adanın tam merkezinde bulunan Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla bölgesin den geçiyoruz. Adanın geleneksel köylerinden olan ve Kestane Festivali’nin yapıldığı Agiasos dağ köyüne doğru yolumuza devam ediyoruz.

Agiasos Köyü, ahşap oyma geleneği ve köyle özdeşleşen kestaneleriyle, sadeceMidilli Adası’nın değil Yunanistan’ın en otantik köylerinden biridir. Ada üzerinde bilinen en popüler kutlamalardan biri olan Kestane Festivali, her yıl kutlanarak tüm adadan ve Yunanistan’dan ziyaretçileri buraya çekmektedir. Kestane Festivalin de ziyaretçilere ücretsizkestane dağıtılır ve köyün merkezinde yapılan çeşitli kutlamalarla birlikte kestane ile ilgili ürünlerin tadına bakma fırsatı verilir.

Geleneksel Kestane Festivali nin ardından, Agiasos Köyü’nün Tahta oyma mobilyalarını seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezip ünlü bir adak yeri olan Meryem Ana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Bu güzel günün ardından Midilli Limanına varıyoruz ve gümrük işlemlerinden sonra  17:00 (Türkiyesaatine göre)’ de Ayvalık’a doğru harekete geçiyoruz.


Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Farkı Ek Yatak 0-2 Yaş 3-12 Yaş
11 Kasım 2017 99€ 119€ - 0€ 49€
 • Ayvalık–Midilli gidiş-dönüş feribot biletleri (Turyol gemileri ile)
 • 1 gece konaklama ( kahvaltı dahil )
 • 1 Yunan gecesi eğlencesi (yemek dahil, içki hariç)
 • Tur boyunca planlanan tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Vize ücreti
 • Yurtdışına çıkış harcı ve seyahat sigortası
 • Öğle yemekleri
 • Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

Gezi oteli; Cristina’sGarden, Lasia Hotel, Silver Bay, MytilanaVillage, Aegeansun veya Lesvion.

0–6 yaş çocuklar ücretsiz, 6–12 yaş çocuklar %50 ücretlidir.

Seyahatiniz için geçerli bir Schengen vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. Yeşil pasaport sahiplerinden vize istenmemektedir. Pasaportunda KKTC’ye giriş damgası olanlar Yunanistan’a giremezler.


İncelemeler
Değerlendir
0.00Bilinmeyen (0 değerlendirme baz alındı)
 • Hizmet Kalitesi
 • Güvenilirlik
 • Ücret/Hizmet dengesi
 • Nezaket

Bu hizmet henüz değerlendirilmemiş, "Değerlendir" butonunu kullanarak ilk değerlendiren siz olabilirsiniz!