Hollanda Turları

Birbirinden güzel tatil turları ile 'Oley' zamanı


Peynirleri yel değirmenleri dünyaca ünlü laleleri ve eşcinsel evliliklerinin yasal olması ile tanınan Hollanda Avrupa’da Türk nüfusunun en yoğun olduğu ülkelerdendir. Doğal yapısı itibariyle .çok sayıda koruma alanının bulunduğu ülkede 20 adette ulusal park bulunmaktadır. Sıcaklığın mayıs elül ayları arasında 25 derece ve üstünde bulunması nedeniyle ülkeye yapacağınız tur için en uygun zaman yaz ayları olacaktır. Özellikle doğal tabiat alanlarını rahatlıkla gezmek için yağış seviyesinin düşük olduğu yaz aylarını tercih ederek daha çok yer görebilir ve rahatlıkla dış mekan gezilerinisi sürdürebilirsiniz.

Amsterdam

13 yüzyıla uzanan tarihi ile bir ticaret şehri olan Amsterdam günümüzde yaşam tarzlarına hoşgörülü olan yapısı ile özellikle genç turistlerin tercih ettikleri destinasyonların başında gelmektedir. Daha çok eğlenceye yönelmiş olan şehir düz yapıdadır. Bisikletle rahatlıkla dolaşma imkanınızın bulunduğu şehrin özellikle ev mimarileri renki yapıları ile göz alıcıdır. Gece saatlerinde bile ışıl ışıl sokakları ile günün her saati yaşayan bir şehir olan Amsterdam’da birbirinden farklı çok sayıda farklı eğlenceyi deneyimleyebilirsiniz.

Tarihi yapılarından çok turistik yapıları ile çok gezilen bir şehir olan amsterdam’da görülmesi gereken en önemli yapılardan biri ünlü Van Gogh müzesidir. 200’ün üzerinde tablo ve 500’e yakın çizimi ile en geniş Van Gogh sergisi olan müze her yıl çok sayıda turisti ağırlamaktadır.

Amsterdam denilince akla gelen bir diğer önemli detay Heineken biralarıdır. Şehir merkezinde bulunan Heikenen müzesi firmanın eski üretim fabrikasıdır. Ancak fabrika artan talepleri karşılayamadığı için şehri dışında daha büyük bir fabrikayab taşınarak eski üretimhanesini müze haline getirmiştir. 1988 senesinde kadar üretimin sürdürüldüğü müze Amsterdam gezinizde ki en eğlenceli mekan olabilir. Dev bira tanklarını görüp bira yapımının inceliklerini öğreneceğiniz müzede aynı zamanda bira tadımı yapabilir v müzeden çıkış sırasında ücretsiz olarak sunulan içkilerinizi yudumlayarak Heikenen lezzetinin keyfini çıkartabilirsiniz.

Amsterdam denilince akla gelen ilk yerlerden biri olan RedLight sokağını görmeden şehir turunuzu sonlandırmamanızı öneriyoruz.

Rotterdam

Kuzey denizinin kıyısında bulunan Rotterdam şehri 1270’li senelerde kurulmuş bir şehir olarak köklü bir geçmişe sahiptir. İkinci dünya savaşında yaşadığı yıkımdan sonra 1950’li yıllarda yeniden inşa edilen şehir Avrupa’nın en büyük liman şehridir. Şehrin yakın tarihte yeniden yapılandırılması sebebiyle şehirde ki yapılar modern mimarinin izlerini taşımaktadır. Birçok Avrupa şehrinde gördüğünüz tarihi mimarilerin bu şehirde bulunmaması şehrin en önemli özelliklerinden biriş olup post modern çizgilere sahip olması sebebiyle  yeni dönem mimarisine ilgi duyan seyahat severler tarafından tercih edilmektedir. Rotterdam aynı zamanda festivallerin şehridir. Hemen hemen her ay düzenlenen festivaller sebebiyle şehir yılın her dönemi turist popülasyonuna sahiptir.

Şehirde tarihi yapıların bulunmaması sebebiyle görülmesi gereken en önemli  yerlerin başında Erasmus köprüsü gelmektedir. 1996 senesinde inşa edilen köprü tek bir sütundan oluştuğu için kuğu köprü olarak bilinmektedir. Köprünün alt tarafında çok sayıda restoran cafe ve hediyelik alışverişinizi yapabileceğiniz özgün butik mağazalar bulunmaktadır.

Rotterdam aynı zamanda dünyaca ünlü kübik ev tasarımları ile bilinmektedir.Şehre yapacağınız gezide bu bölgeyi görüp kübik evleri fotoğraflamanızı öneriyoruz.