İzmir Çıkışlı Paris Turları

Birbirinden güzel tatil turları ile 'Oley' zamanı


Fransızca’nın o mistik ve büyülü etkisini en güzel deneyimleyebileceğiniz şehirlerden biri olan Paris gezimiz sizin için en romantik destinasyonlardan biri olarak anılacak bir gezi olacak. Eyfel kulesinden şehre kuşbakışı bakmak , Notre Dame katedralinde celtic mimarisinin izlerini görmek, içtiğiniz şaraptan başınız hafifçe dönerken Champ-Elysees caddesinde yürümek… Birbirinden unutulmaz anları deneyimleyeceğiniz Paris gezimiz  hem dinlenmenize hem de keyfinizce eğlenmenize olanak sunacak.

Paris günümüzde modanın ve ihtişamın en şaşalı yaşandığı şehirlerden biridir. Modanın kalbinin attığı dünyaca ünlü moda haftalarında birbirinden ünlü markaların tasarımcılarının ziyaret ettiği şehirde her zevke uygun aktiviteler sürdürülebilir. Moda’dan ve ihtişamdan hoşlanmayanlar için ünlü kilise ve katedraller göz dolduran güzellikleriyle ziyaretçilerini  bekliyor olacak. Yada doğa ile iç içe bir tatil tercih edenlerdenseniz Sen nehri çevresinde bulunan parklara bahçelerde gezebilir ve doğa içinde ki restoran ve cafelerde zaman geçirebileceksiniz.

Paris gezinizde mutlaka görmeniz gereken en önemli yapı şehrin simgesi haline gelmiş Eyfel kulesidir. Gündüz  ayrı akşam ayrı bir güzelliğe sahip olan Eyfel kulesinden şehrin en güzel manzarasını deneyimlemeniz mümkün. 1889 senesinde inşa edilen kulenin ilk katında müze, ikinci katında restoran 3. Katında ise seyir terası bulunur. Sadece terastan manzara izlemeniz mümkün.

Eyfel kulesinden sonra Notre Dame kilisesi özellikle mimari görünümü açısından en çok ziyaret alan ikinci yapı olarak sizleri bekliyor. 170 sene boyunca inşası süren bu yapı Paris’in her zaman için en önemli dini merkezi konumunda olmuştur. Keltler zamanında dahi kutsal bölge olarak kabul eden kilisenin inşa edildiği bölgede Keltlerden sonra Romalılar tarafından tapınak inşa edilmiştir. Gotik mimarinin en önemli eserlerinden olan katedral 1345 senesinde tamamlanmıştır.

Mona Lisa başta olmak üzere bir çokİslam,Hristiyan , Suryani ve Yunan sanatı eserlerinin sergilendiği ünlü Louvre müzesi şehir geziniz sırasında uğramayı ihmal etmemeniz gereken yapıların arasında yer alıyor. Milattan önce 20. Yüzyıla kadar bir çok dönemin eserlerini müzede görmeniz mümkün ayrıca tablolara konu olan bahçesinde ki cam anıtın önünde fotoğraf çektirmeden gezinizi noktalamamalısınız. Louvre müzesinin binasına ise başlı başına bir tarihi eser dememiz mümkün. Ortaçağ’da inşa edilmiş olan bina tarih boyunca savunma amaçlı bir bina olarak kullanılmış Napolyon döneminde ise müzeye döndürülmüştür.

Montmartre tepesinde yer alan en ünlü kilise olarak bilinen Roma Katolik Kilisesi ise gene tablolara konu olan bir yapı olarak ziyaret etmeniz gereken bir diğer yapıdır. 500’de fazla sanat eseri heykelin sergilendiği kilisenin kubbesinden şehir manzarası izlenebilir. Ayrıca kilisede dünyanın en büyük çanının bulunduğu çan kulesi yer almaktadır.

Paris gezinizi yaşı küçük olan dostlarımızla yapıyorsanız Paris Disneyland tamda uğramanız gereken noktalardan biri. Amerika dışında ki ilk ve tek Disnayland olan  eğlence parkında her gün küçük dostlarımıza yada kendini hala çocuk hissedenlere harika gösteriler sunulmaktadır. Ayrıca bir çok spor aktivite alanının bulunması yaşı büyük turistler tarafından da ziyaret edilmesini sağlamaktadır. Paris geziniz sırasında uğramayı unutmamanızı öneriyoruz.