Kalymnos Turları

Birbirinden güzel tatil turları ile 'Oley' zamanı


Bodrum’a yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer alan Kalymnos adası son dönemde  adını duyurmaya başlamış oniki adalara bağlı bir  cennet köşesi olarak ada turları arasında gözde olan gezilerdendir. 400 seneye yakın bir  süre Osmanlı hakimiyetinde kalan ada deniz turizminin yanı sıra kültürel anlamda da tercih edilmesi sebebiyle özellikle yaz ve son bahar döneminde uygun fiyatlı güzel bir tatil kaçamağı yapılmasına olanak sunmaktadır.

Türkiye üzerinden Kalymnos adasına ulaşmak Bodrum ve Turgutreis üzerinden  yapılan feribot seferleri ile sağlanmaktadır. Sadece yaz aylarında düzenlenen bu seferlerle adaya 30 dakika içine ulaşılmaktadır. Eğer kış aylarında Kalymnos adasına geçiş yapmak isterseniz Kos adası üzerinden de adaya geçiş yapılabilmektedir. Kos adasından  Kalymnos’a ulaşım ise ortalama 10 dakika sürmektedir.

Kalymnos adası deniz turizminin yanı sıra tırmanış sporu ile ilgilenen  sporcuların da sıklıkla uğradıkları bir adadır. Adada bulunan sarp kayalıklar tırmanış yapmaya çok elverişlidir. Doğal plajlarının yanı sıra bu özelliği ile ada popülasyonu özellikle tırmanış yapmaya müsait aylarda artış göstermektedir.

Tarih boyunca ada halkı geçimini süngercilik yaparak sağlamıştır. Bu özelliği ile adada geniş bir denizcilik müzesi bulunur. Tarihte sünger avcılığı için kkullanılanekipman ve dalış malzemeleri göreceğiniz Denizcilik müzesi dışında Kalymnos arkeoloji müzesinde de tarih öncesi çağlardan başlauoğ  Bizans dönemine kadar devam eden dönem eserleri sergilenmektedir.

Kalymnos adası kültürel ve sportif özelliklerinin yanı sıra tüm yunan adaları gibi bakir plajları ile de tatil keyfinize keyif katacak bir destinasyondur.