Kapı Vizesi

Müşterilerimize yurt dışının kapılarını açıyoruz


Kapı Vizesi

Son yıllarda ülkemizde büyük bir popülarite yakalayan Yunan adaları bunu muhteşem doğaları, plajları kadar Yunanistan’ın sağladığı büyük bir kolaylık olan kapı vizesi uygulamasına da borçlular. Kapı vizesi Yunanistan’a ve Yunan adalarına giderken kapıda alınan vizeye verilen isim ve kapı vizesi her ne kadar adı kapı vizesi olsa da seyahat edeceğiniz Yunan adasına gitmeden 3 gün önce evraklarınızı yollamanız gerekiyor.

Kapı Vizesi Nerelerde Geçerli?

Yunanistan kapı vizesi Yunan adalarının bazılarında geçerli. Yani Yunanistan kapı vizesi tüm Yunan adalarında geçerli değil ayrıca yıl boyunca uygulanmıyor. Turizmin yoğun olduğu nisan-eylül ayları arasında kapı vizesi ile geçerli olan Yunan adalarına giriş yapılabiliyor.

Yunanistan Kapı Vizesi Hangi Adalarda Geçerli?

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi kapı vizesi tüm Yunan adalarında geçerli değil. İşte Yunanistan kapı vizesi ile seyahat edebileceğiniz Yunan adaları.

Sakız Adası

Sakız Adası kapı vizesi ile Nisan-Eylül ayları arasında Sakız Adası’na gidilebiliyor. Ancak unutmayın ki bu vize kolaylığından yararlanmak için 3 gün önceden evraklarınızı yollamanız gerekiyor.

Rodos

Yunanistan’ın Ege denizindeki en büyük adası Rodos Adası da kapı vizesi uygulamasından yararlanabileceğiniz bir güzergah. Rodos kapı vizesi için de 3 gün önceden evraklarını gerekli yerlere yollamanız gerekiyor.

Kos

Kos kapı vizesi Nisan-Eylül ayları arasında alınabiliyor ve yine diğer Yunan adalarında da olduğu gibi 3 gün önce evraklarınızı yetkililere yollamanız gerekiyor.