Kos Adası Feribot Bileti

Feribot biletiniz tatiloley.com'da


Bodrum’un Turgutreis beldesinden 30 dakika uzaklıkta bulunan ve sıklıkla Türk turistlerin ziyaret ettiği Kos adası Ege denizinden bulunan 12 adalarında 3. En büyük adasıdır. Kos feribot biletleri ile geçiş yapılabilen Kos adası için kapıda vize uygulamasından faydalanılmaktadır.

Yaz döneminde birbirinden güzel koyları ile daha sık ziyaret alan Kos adası ünlü Tıp bilim adamı Hipokrat’ın da yaşadığı ada olarak kültürel ve tarihi açıdan da öneme sahiptir. Meydanında bulunan ve Hipokratın’ın temsili olarak altında öğrencilerine ders anlattığı ağaç olduğuna inanılan Hipokrat ağacı adanın sembollerinden birisi haline gelmiştir. Ayrıca bilinen ilk hastane olarak tarihe damgasını vurmuş Asklepion tarihi arenası da Kos adasının gezilecek önemli tarihi destinasyonlarından biridir. Asklepion şehir merkezine  kilometre uzaklıkla bulunur ve tüm Kos adasını panoromik olarak görebileceğiniz bir bölgededir. Milattan önce 300’lü yıllarda inşa edilen Asklepion aynı zamanda Hipokrat’ın eğitim gördüğü şifahanedir. Asklepion yapı olarak 3 ana bölümden oluşur. İlk bölüm hastaların tedavi edildiği hastane bölümüdür. 2. Bölümün ise hasta yakınları tarafından kullanıldığı tahmin edilmektedir. 3. Ve son bölümde ise ünlü Roma hamamladır bulunmaktadır. Asklepion inşa edildiği yıl itibariyle bir çok döneme ait izleri taşımaktadır. Roma döneminden kalma mozaikler , Bizans döneminden kalma  heykeller bu arenada görülebilecek bazı önemli eserlerdendir. Ayrıca ünlü Bizans ve Roma sütunları da arenada yer almaktadır.

Kos Adası feribot bileti Turgutreis yada Bodrum merkezinde bulunan sektör lideri firmalardan temin edilebilmektedir. Bodrum ekspress Line , Bodrum Ferry Boat  ve Yeşil marmaris isimli ulaşım firmaları Kos Adası Feribot bileti satışı yapan firmalardan en güvenilirleridir. Her firma gün içinde bir gidiş bir geliş olmak üzere en az iki sefer düzenlemektedir. Yoğun dönemlerde bu sayıda artışlar görülmektedir. Ziyaretiniz öncesinde istediğiniz tarih için Kos adası feribot biletlerini sorgulamanızı öneriyoruz.

Kos adası feribot ücretleri gidiş , dönüş yada gidiş dönüş olmak üzere farklı ücretlendirmelere tabi tutulmaktadır. Tek yön bilet alımları 17-22 Euro arasında değişmektedir. Biletin gidiş dönüş alınması halindeyse bu ücret 22-25 euro arasında değişim gösterir. Biletin gidiş dönüş farklı tarihlerde yada dönüş açık tarihli olarak alınması da mümkündür. Gidiş dönüş tarihlerinin farklı günlere alınması yada  dönüşün açık tarihli olması halinde bir yetişkin bilet fiyatı 30-25 Euro arasında değişim göstermektedir. Kos adası feribot biletleri çocuk ücretlendirmeleri ise 6-12 yaş arasında çocukları kapsamakta olup yetişkin ücretlendirmelerinin yarısına denk gelmektedir. 6 yaşın altında ki çocuk yolculardan ise sadece liman vergi ücretlendirmesi alınmaktadır. Fiyatlar hızlı feribot tercih edilip edilmemesine göre değişim göstermektedir. Hızlı feribotlar ile Kos adasına ulaşım ortalama 20 dakikaya kadar düşmektedir.