Mega İtalya Turu

Kullanıcı Değerlendirmesi: (0)
her kişi için 649

Açıklama

İtalya’nın en önemli kentlerini görüp tanıyacağınız Mega İtalya turunda İtalya’nın hem tarihi hem de turistik bir çok bölgesini gezme imkanına sahip olacaksınız. Uygun fiyatla katılabileceğiniz  Mega İtalya turunda tarihin başkenti Roma , romantizmin başkenti Venedik, sanatın başkenti Floransa başta olmak üzere bir çok İtalya şehrine seyahat edebileceksiniz.

Tur Programı: İstediğiniz tarihe ait detaylı tur programını 0850 885 00 96 numaralı telefondan Tatiloley Seyahat Danışmanı'na ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Mega İtalya turunun en önemli destinasyonu olan Roma şehri 7 tepe üzerine kurulmuş İtalya’nın başkenti olmasının yanı sıra bir çok medeniyet döneminde de başkent olmasından ötürü tarihi öneme sahip olan bir şehirdir. Collesium başta olmak üzere bir çok önemli yapıya ev sahipliği yapan Roma dünyada en çok ziyaret edilen şehirlerdendir. Tiber ırmağının ikiye böldüğü Roma’da özelikle rönesans ve barok çağlarında kalan eserler ve yapılar bulunur. Tiber nehrinin batı kısmında bulunan Pincio tepesi  ile Capitolono arasında kalan bölge Roma şehrinin eski şehir bölgesi olarak bilinir bu bölgede daha ziyade tarihi yapılar ve görülmesi gereken önemli tarihi eserler yer alır. Tiber nehrinin doğu kısmı ise şehrin büyük bölümünü oluşturan kısım olmakla beraber modern kesim olarak bilinmektedir.Şehirde konaklama için en uygun yerler Collesium çevresi ,Piazza Navona isimli bölgelerdir. Eğer şehirde çok aktif geziler yapmayı planlıyorsanız Termini istasyonu çevresi ekonomik olarak daha uygun olacaktır. Roma ziyaretiniz sırasında ünlü gladyatör dövüşlerinin yapıldığı Collesium , en ünlü arkeolojik alanlardan biri olan içinde Romulus ve Vesta tapınakları olmak üzere bir çok önemli yapıyı barındıran  Roma forumu , Roma’ya yeniden gelinebilmesi içim içine para atılması gerektiğine inanılan Aşk çeşmesi olarakta bilinen Trevi Çeşmesi görülmesi gereken en önemli mekanlar olarak sıralanabilir.

Kentin içinde geçen çok sayıda nehri ile romantizmin şehri olarak bilinen Venedik gezisinde Venedik kanallarının üzerinde ki tarihi köprülerde en güzel manzaraları fotoğraflayabileceksiniz. Venedik suların şehri olduğu kadar maskelerin şehri olarakta anılmaktadır. Venedik festivallerinde kullanılan maskeler şehrin adete sembolü olarak ünlenmiştir.Şehrin anakara kısmında bulunan Mestre bölgesi özellikle akşam saatlerinde çeşitli eğlencelere sahne olsa bile şehrin asıl hareketli kısmı ada bölgesidir.Özellikle Murano ve Burano adaları keyifli saatler geçirmenizi sağlayacak en ünlü bölgelerdir. Venedik şehrinde  ziyaretçilere  şehrin girişinden merhaba diyen dükler sarayı görülecek en önemli tarihi yapılardandır. Gotik mimarinin önemli eserlerinden olan Dükler sarayı  Venedik’in ihtişamlı tarihine ışık tutmaktadır. Şehrin merkezine bulunan altın yaldızlı beş kubbeden oluşan San Marka Bazilikası’da şehir ziyaretiniz sırasında mutlaka görmeniz gereken bir diğer yapıdır. 832 senesinde yapımı tamamlanan ünlü kilisede Bizans döneminde yapılmış  olan mozaikleri ve bir çok saraydan toplanan Bizans heykellerini görebilirsiniz.

Medici ailesinin  şehre hakim olduğu dönemlerden kalma eserlerin yer aldığı, sanatın her dalının ihtişamlı eserlerini görebileceğiniz Floransa ise Mega İtalya turumuzun en kültürel şehri olarak önem kazanmaktadır. Leonardo da Vinci , Michelangelo gibi en ünlü sanatçıların yaşadıkları  Floransa ayrıca ünlü yazar Dante Alighieri’nin de eserlerine ilham kaynağı olduğu bilinmektedir. Şehirde ki gezinizde mutlaka uğramanız gereken en önemli yapı Uffizi Galerisidir. Sanata dair bir çok ünlü eserin bir arada sergilendiği galeri  şehrin olmazla olmaz adreslerinde biri olarak bir çok turisti ağırlamaktadır. Floransa’nın en ünlü tarihi yapısı olan Floransa Katedrali Doumo ise gene görmeniz gereken en önemli yapıların başında gelmektedir. Üst katlarından tüm  Floransa’yı gözlemleme imkanına sahip olabilir ve şahane gün batımı manzarasına şahitlik edebilirsiniz.

Mega İtalya turumuzda ziyaret edeceğiniz diğer şehirler ise Ferrara, Puglia, Orvieto şehrileridir. Puglia  şehri İtalya  yarımadasının en dip noktalarında biri olarak deniz turizmini tercih eden turistlerin uğrak noktalarından biridir. Özellikle Castel de Monte isimli tarihi yapısı ile sıklıkla ziyaret edilmektedir. Ferrara ve Orvieto şehirlerinde ise İtalya’nın büyüleyici atmosferini doyasıya deneyimleyebilecekseniz.


Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Farkı Ek Yatak 0-2 Yaş 3-12 Yaş
09 Temmuz 2017 649€ 230€ - 150€ 599€
16 Temmuz 2017 649€ 230€ - 150€ 599€
23 Temmuz 2017 649€ 230€ - 150€ 599€
30 Temmuz 2017 649€ 230€ - 150€ 599€
06 Ağustos 2017 749€ 260€ - 150€ 649€
13 Ağustos 2017 749€ 260€ - 150€ 649€
20 Ağustos 2017 749€ 260€ - 150€ 649€

İncelemeler
Değerlendir
0.00Bilinmeyen (0 değerlendirme baz alındı)
  • Hizmet Kalitesi
  • Güvenilirlik
  • Ücret/Hizmet dengesi
  • Nezaket

Bu hizmet henüz değerlendirilmemiş, "Değerlendir" butonunu kullanarak ilk değerlendiren siz olabilirsiniz!