Mega Portekiz & Endülüs Turu

Kullanıcı Değerlendirmesi: (0)
her kişi için 799

Açıklama

Uygun fiyatlı paketlerle katılım sağlayabileceğiniz Mega Portekiz Endülüs turu Lizbon , Porto, Granada , Cordoba , Malaga ve Sevilla şehirlerini gezip görebileceğiniz ve Portekiz’in kendine has dokusunu deneyimleyebileceğiniz bir tur olma özelliğine sahiptir. Tarih boyunca Roma , Vizigotlar , Endülüs Emevi Devleti gibi uygarlıkların himayesi altında olan Portekiz Hristiyan , Müslüman ve Yahudilerin bir arada yaşadıkları farklı kökene sahip halkın izlerini görebileceğiniz nadir bölgelerden olması sebebiyle ayrı bir öneme sahiptir. Özellikle köklü bir tarihi geçmişi olması gezeceğiniz şehirlerde bir çok tarihi yapı ve eseri görmenize olanak sunmaktadır.

Tur Programı: Detaylı tur programını info@tatiloley.com'a mail atarak veya 0850 885 00 96 numaralı çağrı merkezine ulaşarak talep edebilirsiniz.

Portekiz’in en ünlü , en kalabalık ve en büyük şehir Lizbon şehridir. En renkli başkent olma özelliğine sahip olan Lizbon hareketli bir atmosfere sahiptir. Tejo nehrinin okyanusa döküldüğü koy üzerine kurulmuş olan Lizbon önemli bir  liman kenti olma özelliğine sahiptir. Mayıs ekim ayları arasında keyifli ve turistik bir gezi düzenleyeceğiniz şehirde mayıs ekim ayları arasında çok sayıda festival olduğundan halkın yaşamını gözlemlerken eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Lizbonda alışveriş yapmak istiyorsanız Baixa bölgesini ,  felekten bir gece çalmak yada gecenizi eğlenceli geçirmek istiyorsanız gece hayatının yoğun olarak yaşandığı Bairro Alto bölgesini , amcınız tarihi gözlemlemek deneyimlemek ise şehrin eski şehir bölgesi olarak bilinen Alfama bölgesini tercih edebilirsiniz. Şehrin en güzel manzarasını ise Tajo nehri üzerinden ki 23 nisan köprüsünde deneyimlemeniz mümkündür.

Mega Portekiz turu sırasında göreceğiniz bir diğer şehir ise Endülüs özerk bölgesinin en büyük şehri olan Sevilla’dır . İspanya’nın 4. En büyük şehri olan Sevilla liman kenti olması sebebiyle deniz turizminde de sıklıkla tercih edilen popüler kentlerdendir. Santa Cruz ve El Arenal bölgeleri kentte konaklayabileceğiniz en güzel bölgeler olması sebebiyle turist popülasyonunun en kalabalık olduğu bölgeler olarak bilinir. Eğer hareketli bir tur tercih ediyorsanız bu bölgelerde konaklayabilir yada özellikle gece gezintilerinizi bu bölgelere yöneltebilirsiniz. Kentte Müslüman ve Hristiyan  mimarilerini iç içe görebilmeniz mümkündür. Şehrin en önemli yapısı Alcazar sarayıdır. Endülüs döneminin gözde örneklerinden olan saray mükemmel islami motifleri görebileceğiniz bir yapı olması ile önem kazanmaktadır.Gotik mimariyi ise şehrin bir diğer önemli yapısı Sevilla katedralini ziyaret ederek gözlemleyebilirsiniz.

Portekiz turumuzun Porta gezisinde Douro nehrinin mazarasının keyfini çıkartabilecekseniz . Ünlü Porto şarabının ev sahibi olan kenttin Ribeira bölgesinde tarihi yapıları görebilmeniz mümkündür. Daha modern bir bölgede tatilinizi sürdürmek istiyorsanız Baiza do Porta isimli bölgede zaman geçirebilir yada konaklayabilirsiniz. Şehrin merkezinde çoğunlukla ortaçağ mimarisinin izlerini taşıyan tarihi yapılar göreceksiniz. Douro nehrinin mükemmel manzarası ile birleşen bu ortaçağ etkisi size bir masal şehrinde gezdiğinizi hissettirecek. Ribeira bölgesi şehrin eski kent merkezi olarak ünlendiğinde özellikle ortaçağ etkisinin sürdüğü sokak ve yapıları bu bölgede görebilirsiniz.

Portekiz turumuz sırasında  Granada şehrinde tarih boyunca bir çok kültüre ev sahipliği yaptığı için çok çeşitli tarihi yapıları görebileceksiniz özellikle İslamiyetin sürdüğü son şehir olması nedeniyle bir çok İslami yapıya ev sahipliği yapan şehirde ünlü flamenko gösterileriniz izlemeniz mümkün. Yüksek surları ve ünlü Yahudi mahalleleri ile bilinen Cordoba ise bir çok dinin etkisi ile mistik bir yapıyı deneyimleyebileceksiniz..Portekiz turumuzun  Malaga seyahatinde ise özellikle tertemiz plajlarında keyfinizce denize girebilecek ve güneşin keyfini sürebileceksiniz. Palo , Malagueta ve Pedregalejo isimli plajları ziyaret etmenizi özellikle önermek isteriz.

Bir çok şehri bir arada gezip deneyimleyebileceğiniz Portekiz Endülüs turumuz hem tarihi hem turistik amaçlara yönelik bir tur olmasından ötürü  dolu dolu bir tatil geçirmeniz için ideal bir destinasyon olacaktır. 


Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Farkı Ek Yatak 0-2 Yaş 3-12 Yaş
29 Nisan 2017 799€ 230€ - 150€ 749€

İncelemeler
Değerlendir
0.00Bilinmeyen (0 değerlendirme baz alındı)
  • Hizmet Kalitesi
  • Güvenilirlik
  • Ücret/Hizmet dengesi
  • Nezaket

Bu hizmet henüz değerlendirilmemiş, "Değerlendir" butonunu kullanarak ilk değerlendiren siz olabilirsiniz!