Midilli Adası Feribot Bileti

Feribot biletiniz tatiloley.com'da


Midilli Adası feribot ulaşımı çoğunlukla adaya en yakın Türk ilçesi Ayvalık üzerinden yapılmaktadır. Ayvalık’tan Midilli adası feribot seferleri Turyol, Jale Tur ve Jalem tur firmaları tarafından düzenlenmektedir. Tüm firmalar genellikle günde bir gidiş bir dönüş olmak üzere iki sefer düzenlemektedir. Midilli adası feribotları yolcu dışında araç taşımacılığı konusunda da hizmet vermektediriler. 6 metreye kadar olan jeep, karavan kamyonet yada minibüsler ile Midilli adasına seyahat etmek mümkün olabilmektedir. Aracın büyüklüğüne göre ödenecek ücrette farklılıklar görülmektedir. 3 metreden daha küçük boyuttaki motosikletler ile Midilli Adası Feribot bileti ücreti ortalama 20-20 Euro arasında değişim göstermektedir. Araç geçişlerinde ise otomobiller 50-80 Euro arasında değişirken jeep , kamyonet, karavan yada minibüs ile seyahat etmenin ücreti 100 Euro’dan  250 Euro’ya kadar yükselmektedir. 0-6 yaş arası bebekler için Midilli Adası feribot bileti fiyatları 2 Euro’dan başlamaktadır. 6-12 yaş çocuklarda 10-17 Euro , yetişkinlerde 20-40 Euro arasında değişim göstermektedir. Midilli Adası feribot biletlerini uygun fiyata firmamızdan alabilmeniz mümkündür.

Milattan önce 6. Yüzyıldan itibaren gelişmeye başlayan Midilli adası günümüzde su sporları, kaplıcaları , birbirinden güzel plajları ve kültürel arenaları ile sıklıkla ziyaret edilen adalardandır. Zeytinyağı üretiminin yüksek oranda olduğu Midilli adası  ayrıca Uzo yan, Yunan rakısının %50 oranında üretildiği bir destinasyondur.

Midilli adası çok sayıda kumsala sahiptir. Ancak bu kumsallar arasında en çok tercih edileni 7 kilometrelik sahil şeridine sahip olan Vatera plajıdır. Şehir merkezine yakın olan bu plaj özellikle hareketli bir tatil geçirmek isteyn turistlere hitap etmektedir.Çok sayıda aktivitenin sürdürüldüğü plajda ayrıca çeşitli su sporlarına katılım gösterebilirsiniz.

Midilli adası çok eskiye dayanan tarihi nedeniyle çok sayıda müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Arkeoloji müzesi ve Bizans kilise müzesi özellikle tarihe ilgi duyan ziyaretçilerin mutlaka uğraması gereken mekanların başında gelmektedir. Fosil Osman müzesinde ise yüzlerce yıllar bitki çeşidiniz görebilmeniz mümkün olacaktır.

Erken Hristiyanlık döneminde   inşa edilen kiliseler ise görülmesi gereken tarihi yapıların başında gellmektedir. Geçmiş dönem Hristiyan mimarisini gözlemleyebileceğiniz bu kiliselerden en ünlüleri Panagia Glykofilousa kilisesi, Limonas Manastırı , Pitari Manastırı , Perivoli Manastırı ve Agios Therapon Kilisesidir.

Midilli adası ziyaretiniz sırasında hem deniz turizmine hem de kültürel bir gezie doyacağınızı söylememiz mümkün. Keyfini çıkartın .