Naxos Turları

Birbirinden güzel tatil turları ile 'Oley' zamanı


Antik döneme ait kültürün izlerini en canlı olarak göreceğiniz adalardan olan Naxos adası Türkiye’de  Nakşa adası olarak bilinmektedir. Mykonos üzerinden feribot seferleri ulaşım sağlanan Naxos adası Paros ve Mykonos adalarının tam arasında yer almaktadır. Bir buçuk saatlik feribot yolculuğu ile ulaşılan Naxos adası çok sayıda plajı ile farklı tercihlere hitap edebilen özelliktedir. Uzun kumsallarının çoğu hemen derinleşen denizi olmadığı için çocuklu aileler tarafından güvenle  tercih edilebilirken esintili plajları ile özellikle rüzgar sörfü yapan su sporu severlerin tercihleri arasında yer almaktadır. Mikri Vigla isimli plaj özellikle rüzgar sörfü seven ziyaretçiler tarafından tercih edilen ünlü plajlardan biri olarak biliniyor. Agiassos, Mikri Vigla, Orkos. Aliko,Prygaki isimli plajları ile derin olmayan denizi  çocuklu ailelerin dahi tercih edebilecekleri plajlar arasında yer almaktadır.

Adaya yapacağınız tur sırasında tercihiniz daha hareketli gecelerden yana olacaksa merkezde bulunan cafe ve tavernaları ziyaret edebilirsiniz. Gün içinde alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda butik mağazayı da bir arada bulacağınız ada merkezinde hareketlilik geç saatlere kadar sürmektedir. Eğer tatilinizi daha sakin geçirmek istiyorsanız adada bulunan 21 tane köyden size uygun olanı tercih  edip daha yerel bir tatil sürdürmeniz mümkün olacaktır.Filoti, Halki, Melanes, Moutsouna isimli köyler  21 köy arasından en çok tercih edilen köylerdir. Sakin ve yerel yapıları ile huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Naxos adasında ki en önemli tarihi yapı ise merkezde bulunan Apollotapınağı’nın kapısı Portara isimli yapıdır. Devasal sütunlu bir kapı olan Portara ada ziyaretiniz sırasoında mutlaka görmeniz gereken yapıların arasında yer almaktadır.Kapının hemen yakınında yer alan 2600 senelik geçmişi ile tarih sevdalılarını büyüleyen dev Apollanas heykelini de mutlaka görmenizi öneriyoruz.