Odessa Feribot Bileti

Feribot biletiniz tatiloley.com'da

(0 kişi değerlendirdi)

SL Odessa Feribotu

İstanbul ile Odessa arasında gemi seferleri Roro gemileri ile düzenlenmektedir. Seferler Odessa'nın Chornomorsk limanı ile İstanbul'un Haydarpaşa limanı arasında yapıl ...

  • Haftada 2 Gün Sefer
  • 24-27 Saat
  • Yemek Dahil
  • Kamara Dahil
  • Araçla Geçiş Mümkün
85*/ kişi başı

DETAY


Ukrayna’ya pasaportsuz geçiş yapılabilmesi ile beraber İstanbul’dan Ukrayna’nın Odessa şehrine feribot seferleri düzenlenmeye başlandı. Odessa Ukrayna’nın Karadeniz kıyısında bulunan bir şehri olup özellikle sadece kimlikle giriş yapılabilme ayrıcalığından sonra ülkenin Türkiye’ye açılan kapısı olarak önem kazanmıştır. Düzenlenen feribot seferleri ile Ukrayna’ya 27 saat süren deniz yolculuğu ile ulaşım mümkün hale geliyor.

Odessa feribot seferleri İstanbul’dan Haydarpaşa limanından kalkış yaparken Odessa şehrinin Chornomorsk isimli limanına varacak. Haftada Salı ve Cuma olmak üzere 2 gün ile başlayan bu seferlerde yolcular tam pansiyon restoran hizmetlerinden faydalanabilecekler.

Odessa kentine ulaşımı sağlayacağınız Ukrayna feribotlarında tek kişilik ve çift kişilik kamaralar olduğu gibi 3 ve 4 kişilik kamaralarında tercih edilebiliyor olması özellikle büyük aile ve arkadaş gruplarının daha ekonomik şekilde şehre ulaşabilmesine imkan tanıyor.

Ukrayna feribot işletmeleri İstanbul Odessa seferlerini 4 farklı feribot ile başlatıyorlar. 4 farklı feribotta yolcu taşımacılığının yanı sıra kargo ve araçlı geçiş desteğinin sunuluyor. Özellikle araçları ile geçiş yapmak isteyen seyahat severlere sağlanan bu destekle feribot ulaşımının sıklıkla tercih edileceği öngörülüyor.

Ukrayna ulaşım ücretleri tercih edilen feribota ve odaya göre değişim göstermektedir. Kişi başı 150 dolardan 250 dolara kadar çıkan ücretler oda konforuna göre farklılaştırılmaktadır. Daha ekonomik ulaşım tercih eden yolcular 150 dolarlık koltukları tercih edebilecekleri gibi daha konforlü seyahat etmek isteyen yolcular ise çift kişilik yatakların bulunduğu suit odaları tercih edebilirler.

Odessa feribot seferlerinde  çocuk yolcular 1 yaşa kadar tarife ücretine oranla  %90 ,1 yaştan 5 yaşa kadar %70 , 5 12 yaş arası ise %50 indirimli olarak olarak seyahat etme imkanına sahiptir. 5 yaş ve üzeri çocuklar için odaya yeni bir yatak ilave edilmektedir.

Bilet iadeleri  sefer gününden 3 gün önceye kadar %100 ücret iadesi kapsamında yapılmaktadır. Sefere 2 gün kala ücretin %75’i iade alınabilirken 24 saat öncesinde %50 iade alınabilmektedir.Sefere 24 saatten daha az bir süre kalmışsa bilet ücretinin %25’i iade edilmektedir.

Odessa kentinin Chornomorsk isimli limanı Karadeniz’in en büyük limanlarından biri olma özelliğine sahiptir. Ukrayna’nın 3. En büyük kenti olması ile bilinen Odessa aynı zamanda ülkeyi Asya’ya bağlayan kritik bir merkezdir.Ödessa şehri gidip görülmesi gereken öneli bir liman kenti olması nedenyile hareketli bir yapıya sahip olup Ukrayna gezinizde rahatlıkla konaklamayı tercih edebileceğini bir şehir özelliğindedir. Küçük bir şehir olmasına rağmen diğer şehirlere geçiş kolaylığı sunması Çarlık Rusya’sının ticaret merkezi olması sebebiyle Rönesans döneminden kalan bir çok yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Ukrayna’ya İstanbul Odessa feribotları ile yapacağınız gezinizde konaklamak için güvenle tercih edebileceğini şehirlerden biri olan Odessa’da özellikle Deribasovskaya caddesini turist popülasyonu ve bir çok bar ve cafenin bulunması nedeniyle ziyaret etmenizi öneriyoruz.