Ramazan Bayramı Turları

Birbirinden güzel tatil turları ile 'Oley' zamanı

(0 kişi değerlendirdi)

Ramazan Bayramı'nda Antalya Göller Yöresi Turu

Olympos - Düden Şelalesi - Kurşunlu Şelalesi - Side Manavgat - Dim Çayı - Eğirdir Gölü - Isparta - Karacaören Barajı

Dim Çayı Farkı İle! ...

108*/ kişi başı

DETAY

(0 kişi değerlendirdi)

Ramazan Bayramı Karadeniz Turu

Ramazan Bayramı tatilinizi Karadeniz'in eşsiz doğasında geçirmek ister misiniz? 

 - Yayla Konakla ...

  • Yayla Konaklaması Farkıyla
  • 7 Gece 8 Gün
  • Tatiloley Öneriyor
289*/ kişi başı

DETAY


Ramazan bayramı son yıllarda özellikle aktif iş yaşantısında bulunan kişilerce daha ziyade bir tatil fırsatı olarak görüldüğünden bu dönemde yurtdışı şeker bayramı turları sıklıkla tercih edilmektedir. Ramazan bayramının denk geldiği ay itibariyle farklı destinasyonlara yönelik olarak tasarlanan İzmir çıkışlı şeker bayramı turları çoğunlukla  Avrupa’nın ünlü şehirlerine görmek üzere  olarak tercih edilmektedir. Ramazan bayramı turları her bütçeye yönelik olmak üzere farklı gün sayılarıyla ve farklı destinasyonlara yönelik olarak tasarlanmaktadır.

Venedik

Özellikle çift olarak gidilen şeker bayramı turlarında sıklıkla tercih edilen şehirlerden olan Venedik ünlü kanalları ile bir rüyalar şehridir. Romantizmi doruk noktasına hissedebileceğiniz şehirde kanala komşu olan ünlü tarihi yapılar hem kanal gezileri sırasında görülebilir hem de kültürel bir gezi kapsamında ziyaret edilebilir. Kanal üzerine inşa edilen köprülerinde dahi şehri doyasıya yaşayabileceğiniz Venedik’te girdiğiniz her sokak sizi aşkı anlatacak kadar güzeldir.

Kış aylarında dahi aşırı bir soğuk görülmeyen Venedik her ay ziyaret edilmeye uygun bir şehirdir. Özellikle şubat ayında ünlü festivallere ev sahipli yapan Venedik’te bu festivallere katılarak halkın coşkusunu gözlemeyebilirsiniz. Venedik şehri adalardan oluşmuştur. Özellikle Murano ve Borano adaları şehrin en güzel ve en çok ziyaret alan adalarındandır. Yerel  cam üfleme işlemi ile meşhur olan Murano adasına  giderek yerel halkın bu sanatı icra etmesini izlemelisiniz.

Venedik’ye en ünlü meydan San Marco meydanıdır. Avrupa’nın en güzel meydanları arasında yer alan San Marco meydanında Venedik şehrinin ünlü yapıları olan Dükler sarayı ve Campanile Kulesi bulunur. Bu geniş meydanda aynı zamanda turistlerin keyifle zaman geçirecekleri çok sayıda cafe yer almaktadır. San Macro Bazilikası ‘da meydanda bulunan en önemli kiliselerden biridir.Beş kubbeye sahip olan yapı özellikle mimarisi için ziyaret etilmektedir.Kubbelerinin üzeri Bizans mozaikleri ile kaplı olan kilisenin  içinde bulunan altın heykeller ve cam işlemeleri ise ayrı birer sanat eseridir. Aziz Mark’ın  çan kulesi meydanda bulunan en büyük yapıdır.Tepesinde tüm şehri görebileceğiniz kule 1902 yılında çöktükten sonra aslına birebir benzeyecek şekilde yeniden inşa edilmiştir.

Venedik’i Venedik yapan büyük kanal 3 kilometrenin üzerinde ki uzunluğu ile Venedik şehrinin en büyük ve en derin kanalıdır. Kanal üzerinde inşa edilen köprülerden en ünlüsü Rialto köprüsüdür. San polo ve San marco’yu birbirine bağlayan bu köprünün üzerinde bir çok yerel dükkan ve el işi tezgahları bulunmaktadır. Özellikle hediyelik alışverişinizi bu köprü üzerinden yapabilir ve büyük kanalın en güzel fotoğraflarını köprü üzerinden yakalayabilirsiniz.

Venedik turu sırasından sanat severlerin mutlaka uğraması  gereken  en önemli yapı 1750 senesinde kurulan Güzel sanatlar müzesidir. 1490 senesinde Leonardo Da Vinci tarafından çizilen Vitruvian Man eserinin de bulunduğu müzede eserleri kronolojik sıralamada görebilirsiniz.

Floransa

İtalya Toskana bölgesinin başkenti olan Floransa Arno şehri çevresine kurulmuştur. Yaz aylarında yüksek bir turist kalabalığının bulunduğu şehrin en ideal ziyaret zamanı sonbahar aylarıdır. Ilıman iklimin hakim olduğu Floransa’da kışları yağışlıdır ancak çok soğuk olmadığından kış ayında yapacağınız turlara da uygundur. Küçük bir yerleşim yeri olması nedeniyle şehirde ki görülecek yerleri gezerek dolaşabilirsiniz.

Şehrin en önemli yapısı kırmızı kubbesi ile şehrin sembolü haline gelen Floransa Katedralidir. 1296 senesinde inşa edilmeye başlanan katedralde gotik ve romanesk mimari stilleri görülmektedir.

1561 senesinde davranışçılık akımının öncüleri tarafından kurulan Floransa güzel sanatlar akademisi Avrupa’nın ilk çizim atölyesi olma özelliğine sahiptir. Özellikle sanatseverler tarafından mutlaka ziyaret edilen akademi Floransa’da ki tüm sanat okullarının bağlı olduğu kurum olma özelliğine sahiptir. Michelangelo’nun ünlü Davut heykelininde sergilendiği akademi de bir çok sanat eseri sergilenmektedir.

Ünlü İtalyan aile Medicilerin Floransa’ya kattıkları bir çok önemli yapı vardır. Bu yapılardan en çok ziyaret alanlarından biri Vasari koridoru isminde ki özel geçittir. Malikane ve hükümet sarayı arasında kolayca geçiş yapabilmek üzere tasarlana bu geçit 1 kilometrelik uzunluğa sahiptir. Geçiş koridorunun  duvarlarında 1000’i aşkın ünlü portreler dizilmiştir. Vasari koridorundan ayrıca Arno nehrinin en güzel fotoğraflarını karelemeniz mümkün olacaktır.

Ünlü Franciskan mezhebinin en büyük kilisede Floransa ‘da bulunur. 1294 senesinde yapımına başlanan Santa Croce Bazilikası şehrin görülmesi gereken en önemli yapıları arasında yer alır. 115 metre uzunluğa sahip olan Aziz Francis hacı bazilikanın en alt katında görülebilir.