Roket Savaşları Turu

Kullanıcı Değerlendirmesi: (0)
her kişi için 185
 • 3* Hotel
 • 1 Gece 2 Gün
 • Feribotla Ulaşım
 • Transfer Dahil
 • Rehberli Tur

Açıklama

6 - 8 Nisan Roket savaşları festivali ile unutulmaz bir deneyim sizi bekliyor. Üstelik Roket savaşları deneyimi, taverna eğlencesi ve tüm turlar dahil! Yunanistan’ın Ege Denizinde bulunan en güzel ve dolayısıyla en popüler adalarından biri Sakız Adası. Bu güzel Ege adası muhteşem doğası, sayısız tarihi mekan ve müzesi, kendine has mutfağının yanı sıra her sene düzenlenen geleneksel roket savaşları ile de dünyanın dört bir yanından binlerce turisti kendine çekiyor. Sakız Adası roket savaşları turları ile siz de Sakız Adası ile özdeşleşmiş, tam 150 senedir süren bu muhteşem ana tanıklık edebilirsiniz.

Sakız Adası roket savaşları adada bulunan iki kilise arasında gerçekleştirilen bir tören. Her yıl Hristiyanların önemli günlerinden biri olan Paskalya Yortusunda adada bulunan Vrandados Köyündeki Panagia Erityani ile Aziz Markos kiliseleri arasındaki roket savaşları için el yapımı roketlerin yapımına aylar öncesinden başlanıyor. Kiliselerin cemaatleri tarafından büyük bir özenle hazırlanan roketler ve roketlerin atılacağı rampalar büyük gün geldiğinde hava kararmadan önce hazırlanıyor ve havanın kararması ile birlikte efsanevi Sakız Adası roket savaşları başlıyor.

Büyüleyici görüntüler baş döndürüyor

Sakız Adası roket savaşları yılın bu gününde Sakız Adası’na binlerce insanın akın etmesine neden oluyor ve binlerce insan kiliselerin karşılıklı olarak fırlattığı roketlerin gökyüzünde oluşturduğu görsel şöleni izlerken kelimenin tam manası ile büyüleniyor. Sakız Adası roket savaşları turları sayesinde çok sayıda Türk vatandaşı da senede sadece bir kez gerçekleşen bu muhteşem gösteriyi izleme şansını yakalıyor.

Elbette Sakız Adası turları ile sadece bu eşsiz ana tanıklık etmekle kalmayıp adanın gezilecek yerlerini de gezip kısa ama dolu solu ve çok keyifli bir tatil yaşıyor turlara katılanlar. Uzun lafın kısası eğer Sakız Adası roket savaşlarının inanılmaz görüntüsünü izleyip, aynı zamanda bu güzel Ege adasında harika zaman geçirip anılarınıza eşsiz bir tatil deneyimi katmak istiyorsanız Sakız Adası roket savaşları turu kesinlikle tam size göre.

Tur Programı:

6 Nisan Cuma:

Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 07:30 da Çeşme gümrük limanında buluşuyor liman girişindeki check-in ofisinde buluşarak işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:00 da Ege’nin maviliklerinde feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atölyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola.

Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz.

Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor. Damla sakızı müzesi bir diğer ziyaret noktamız. Damla sakızı ve adanın tarihini bu modern müzede detaylı inceliyoruz.

Turumuzun ardından otelimize yerleşiyor ve dinlendikten sonra rehberimizin bize söylediği saatte otel önünde buluşarak bizi bekleyen araçlarımıza biniyor ve geleneksel Yunan tavernasına doğru hareket ediyoruz. Bize ayrılan masalarda fix menü yemek ve limitsiz yerel içki eşliğinde canlı müzikle eğlenip Yunan tavernalarının tadını çıkartıyoruz.

7 Nisan Cumartesi:

Sabah kahvaltısını ardından otelimizin önünde rehberimizle buluşuyor ve Sakız Adası merkez turumuzu gerçekleştiriyor. Ada merkezini baştan aşağıya keşfediyor, Sakız Adası kalesini ziyaret ediyor ve alışverişin tadını çıkartıyoruz.

Turumuzun sonrasında serbest zamanda yeterince dinleniyor ve rehberimizin belirttiği saatte otelimizin önündeki transfer araçlarıyla Roket savaşlarını izlemek için yola çıkıyoruz. Tur otobüsümüz bizi yerel minibüslere ulaştırıyor ve yolumuza kısa bir süre küçük minibüslerle devam ediyor, Roket savaşlarını izleyeceğimiz Epos Dağına çıkıyoruz. Roket savaşlarının büyülü görsel şölenini izledikten sonra gece otelimize geri dönüyoruz.

8 Nisan Pazar:

Yeni yılın ilk günü yeteri kadar dinlendikten sonra otelden ayrılıyor ve ilk durağımız olan narenciye bahçeleriyle ünlü Kampos bölgesini ziyaret ediyoruz. Sonraki durağımız UNESCO tarafından Dünya kültürel mirası olarak ilan edilerek korumaya alınmış Nea Moni Manastırı. Manastır 11. Yüzyılda inşa edilmiş (1042-1056) ve Meryem Ana’ya ithaf edilmişir.

Nea Moniden sonra hayalet köy Anavatos’u ziyaret ediyoruz. Anavatos gezimiz esnasında birbirinden etkileyici fotoğraflar çekebilirsiniz. Anavatos turunun ardından öğle yemeği yemek için Sakız Adası’nın en yüksek tepelerinden birisi olan Avgonima Köyü’ne ulaşıyor köy merkezini gezdikten sonra bizi bekleyen restoranımızda birbirinden eşsiz yemeklerin tadını çıkartıyoruz.

Yemek sonrasında Sakız Adası’nın simgesi 4 değirmenleri ziyaret ediyor, ünlü fotoğraf karesinde hatıra fotoğraflarımızı çekiliyor ve limana doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerindeki Turyol feribotu ile İzmir’e doğru yola çıkıyor ve vedalaşıyoruz.Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Farkı Ek Yatak 0-2 Yaş 3-12 Yaş
06 Nisan 2018 185€ 40€ 185€ 92€ -
 • 2 gece oda+kahvaltı konaklama
 • Feribot bileti
 • Güney Ada turu
 • Kuzey Ada turu
 • Şehir merkezi turu ve yılbaşı gemileri etkinliği.
 • Taverna eğlencesi. (Fix menü yemek ve limitsiz yerel içki)
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • İzmir-Çeşme-İzmir transferi
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Yunanistan vizesi
 • Öğle ve akşam yemekleri (taverna hariç)

Pasaportunda KKTC damgası olan kişiler Yunanistan'a giriş yapamazlar.

Tatil Oley tur programında her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar.


İncelemeler
Değerlendir
0.00Bilinmeyen (0 değerlendirme baz alındı)
 • Hizmet Kalitesi
 • Güvenilirlik
 • Ücret/Hizmet dengesi
 • Nezaket

Bu hizmet henüz değerlendirilmemiş, "Değerlendir" butonunu kullanarak ilk değerlendiren siz olabilirsiniz!