Samos Adası Otelleri

Tatiliniz için uzmanlarımız tarafından hizmet kalite onaylı oteller


Samos adası turu esnasında görmeniz gereken bir diğer turistik mekan ise Pythagorio isimli kasabadır.Kasaba Pisagor’un doğum yeri olması sebebiyle önem taşıyor.Zaten Samos adasının tarihsel anlamda ki en büyük özelliği Pythagoros’un yani Pisagor’un yaşadığı ada olması .Kapsamlı olarak dizayn edilen turlarımızın rotası kapsamında bulunan bu kasaba hediyelik eşya alışverişinizi de yapabileceğiniz ideal bölgelerden biri.

Türkiye’de ki Bodrum yada Marmaris çarşılarını anımsatan yapısı ile Pythagorio kasabasında keyifli zaman geçirebilirsiniz. Samos otelleri içinde popüler noktalardan birisi olan Pythagorio özellikle etkin ve yerel ürünlerin bulunması bu bölgeye yapılan ziyaretlerin sayısını arttırıyor.Kasabaya merkezden kalkan deniz motorları ile ulaşım sağlamanız en kolay yol olacağından araç kiralamanıza gerek yok.

Pythagorio kasabasının  evleri diğer yunan adalarında gördüğümüz mavi beyaz uyumunu tam manası ile yansıtıyor. Beyaz badanalı duvarlara renk katan mavi kapı ve pencerelerle Akdeniz ruhunu yaşayacağınız bu kasabada oturabileceğiniz bir çok taverna da bulunuyor. Özellikle bir akşam üstü ziyaret edip , akşam yemeğinizi de bölgede yemeniz tatilinize ayrı bir huzur katacaktır.

Kasabanın sahil kısmı özellikle yat turizmi açısından çok gelişmiş. Samos otel seçeneklerinin bulunduğu alanda eğer yerel yunan tatlarını arıyorsanız ara sokaklarda bulunan restoranlara yönelmenizi öneriyoruz.Kıyı kesiminde genellikle Fast Food tarzı yiyecekler satan restoranlar mevcut.

Pythagorio antik liman kentinin bulunması nedeniyle tarihi bir gezinti alanı olarak değerlendirildiğinde popülasyon olarak kalabalık bir bölge ancak kasaba da bulunan arkeoloji müzesi özellikle bu alandan çıkartılan 2000 yılı aşkın süre önce kullanılmış eşyaların sergilendiği ada tarihine ışık tutan bir müze. Eğer kasabaya erken saatlerde gelirseniz müzeyi gezmeden dönememenizi öneririz.