Schengen Vizesi

Müşterilerimize yurt dışının kapılarını açıyoruz

(0 kişi değerlendirdi)

Yunanistan Vizesi

Yunanistan her zaman çok ilgi çeken bir ülke, ancak son yıllarda gittikçe daha popüler hale geliyor ve dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan gibi Türk vatandaşlarının da hayallerini süslüyor bu güzel ülkeye gidebilmek. Nasıl süslemesin k ...

  • Vize Danışmanı
140*/ kişi başı

DETAY


Schengen Vizesi

Avrupa’nın herhangi bir ülkesine herhangi bir nedenle seyahat etmek istiyorsanız bunun için yapmanız gereken ilk şey tabi ki vize başvurusunda bulunmak. Avrupa ülkeleri Türkiye vatandaşlarına vize uyguluyorlar ve hangi Avrupa ülkesine gidecek olursanız olun almanız gereken vizenin adı Schengen vizesi. Bu vize Avrupa ülkeleri arasında serbest dolaşım hakkı da tanıyor. Yani gideceğiniz ülkenin verdiği Schengen vizesi ile öncelikle o ülkeye gittikten sonra isterseniz başka Avrupa ülkelerine de gitme şansı yakalıyorsunuz Schengen vizesi sayesinde. Peki, Schengen vizesi nasıl alınır?

Nasıl Alınır?

Schengen vizesi her ne kadar tüm Avrupa ülkelerinde geçiyor olsa da bu vizeyi almak için başvurmanız gereken esas olarak gitmek istediğiniz ülke. Gitmek istediğiniz ülkenin konsolosluğuna Schengen vizesi için başvurduğunuzda konsolosluğun sizden istediği belgeleri eksiksiz olarak tamamlamanız gerektiğini bilmelisiniz. Vize başvurunuzun reddedilmemesi için konsoloslukça istenilen tüm belgeleri özenle hazırlamalısınız. Bu şekilde yapacağınız Schengen vizesi başvurusunun kabul edilmeme olasılığı yok denecek kadar az.

Gerekli Evraklar

Schengen vizesi nasıl alınır sorusunu yanıtlarken şunu söylemeden geçmemeliyiz; Schengen vizesi tüm Avrupa ülkelerinde dolaşım hakkı tanısa da ülkelerin vize verirken istedikleri bilgi ve belgelerde çeşitli farklılıklar bulunabiliyor. Elbette bunlar genellikle çok büyük farklılıklar değil, ancak ülkelerin istediği bilgi ve belgelerdeki ufak farklılıklar sizi şaşırtmamalı, yani bu gayet normal. Her ülkenin kendine göre kriterleri ve istekleri bulunuyor ve sizin Schengen vizesi alabilmek için yapmanız gereken yukarıda da söylediğimiz gibi konsolosluk tarafından istenilen tüm belge ve bilgileri eksiksiz olarak konsolosluğa teslim etmek.

Kısacası Avrupa’nın hangi ülkesine ve ister iş, ister öğrenim ister turistik amaçlarla gidecek olursanız olun ilk önce gideceğiniz ülkenin konsolosluğuna Schengen vizesi başvurusu yapmalı ve sizden istenilen tüm belge ve bilgileri eksiksiz olarak teslim etmelisiniz. Bu koşulları yerine getirdiğiniz takdirde Schengen vizesi başvurunuz onaylanacaktır ve siz de bu vize sayesinde ilk önce vizeyi size veren ülkeye gitmek koşulu ile Avrupa’nın farklı ülkelerine gitme hakkına sahip olacaksınız.