Selanik & Kavala & Meteora Turu

Kullanıcı Değerlendirmesi: (0)
her kişi için 199


Açıklama

Selanik, Kavala ve Meteora'yı keşfetmeye gidiyoruz! İzmir çıkışlı 3 gece 4 gün sürecek bu özel programla Yunanistan'ı keşfetmeye başlamaya ne dersiniz?

1. Gün:

Akşam Saat 20.00’da Üçyol (Otobüs Ofisleri Önü), 20.15’de Lozan Meydanı(Fuar Kapısı Önü), 20.45’de Karşıyaka Anıt (Karşıyaka anıt Karşısı), 21.00’da Girne Bulvarı önünden siz değerli yolcularımızı alarak Edremit, Akçay, Çanakkale üzerinden Lapseki’ye ulaşıyor. Feribotla kısa bir deniz yolcuğu yaparak karşıya geçiyor ve yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

2. Gün: İpsala, Kavala, Selanik

Sabaha karşı İpsala sınır kapısındaki gümrük ve pasaport işlemlerimizden sonra Yunanistan'a giriş yapıyoruz. Çok erken saatlerde Kavala yakınlarında alacağımız sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından Kavala’ya ulaşarak turumuza başlıyoruz. Yapacağımız şehir turumuzda; Kavala Kalesi, 19 yy. Neo Klasik Dönemi yapılarını, Su Kemeri’ni ve St.Nicholas Kilisesi (İbrahim Paşa Camisi)ni panoramik olarak görme fırsatını buluyoruz. Ardından Eski Osmanlı evlerinin süslediği sokaklarda yürüyerek İmarethane’yi ve Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi görüyoruz. Heykeli önünde kısa bir mola verdikten sonra Ekklisia Kimisi Theotoku Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından otobüs ile yolculuğumuzu sürdürüyor, Selanik’e ulaşıyor ve Selanik’te şehir turumuza başlıyoruz. Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden birisi olan, Aya Dimitrios Kilisesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün Evi, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Merkezi’ni görüyoruz. Kısa bir dinlenme molası verip Selanik’ in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp, kahve molası verdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Selanik’teki otelimizde.

3. Gün: Selanik, Kalambaka, Meteora

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz için akşam taverna saatine kadar serbest zaman, dileyen misafirlerimiz için de Kalambaka & Meteora için yolculuk vakti. Lamia, Trikala yolu üzerinden harika manzaralar eşliğinde Kalambaka’ya varıyoruz. Yunanistan’ın orta kısımları sayılabilecek Kalambaka yakınlarında, doğa ve insanın el ele vererek yarattığı bu mucizevi yerde, Meteora’da, diğer bir deyişle “Tanrı’ya daha yakın Manastırlar” bölgesinde yerden 550 metre yükseklikteki manastırları görme fırsatı buluyoruz. Dar patika yollardan geçiyor, harika manzaralar eşliğinde yaşadığımız anları objektiflerimize alarak ölümsüzleştiriyoruz. Burada doğanın bize sunduğu görüntüler oluşumları faklı da olsa Kapadokya görüntülerini anımsatacak. Şaşkınlık ve hayranlığın birleşerek bizi büyülediği yorucu ama bir o kadar da keyifli turumuzun ardından Selanik’e geri dönüyoruz. Dileyen konuklarımız ile birlikte Yunan mutfağının enfes lezzetlerinin, müzikleri ile sunumunun yapıldığı geleneksel eğlencesi Yunan Tavernası’na gidiyoruz. (ekstra). Gece konaklamamız Selanik’deki otelimizde.

4. Gün: Selanik, İskeçe, Dedeağaç, İpsala, İzmir

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, İskeçe’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yolculuğumuzun ardından İskeçe’ye varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Osmanlı’nın izlerine hâkim olduğu tarih kokan sokaklarını gezdikten sonra Gümülcine’ye gidiyoruz. Burada Türkler’in toplantı yeri Gençler Birliği’nde demleme çay ve türk kahvesi içtikten sonra, Türk Malikanelerini görerek Dedeağaç’a gidiyoruz. Sembol yapısı Fener’inde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Yunanistan sınır kapısı Kipi'ye sonrasında Türk Sınır Kapısı İpsala'ya varıyoruz. Çanakkale’de vereceğimiz moladan sonra İzmir’e geliyoruz. Alınış noktalarına bırakıldıktan sonra siz değerli misafirlerimizle bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Farkı Ek Yatak 0-2 Yaş 3-12 Yaş
01 Haziran 2017 199€ 80€ 199€ 49€ 149€
24 Haziran 2017 199€ 80€ 199€ 49€ 149€
13 Temmuz 2017 199€ 80€ 199€ 49€ 149€
27 Temmuz 2017 199€ 80€ 199€ 49€ 149€
31 Ağustos 2017 199€ 80€ 199€ 49€ 149€
14 Eylül 2017 199€ 80€ 199€ 49€ 149€
26 Ekim 2017 199€ 80€ 199€ 49€ 149€
09 Kasım 2017 199€ 80€ 199€ 49€ 149€
 • Lüks Otobüs ile Ulaşımlar ve Programdaki Tüm Turlar
 • İzmir’den İzmir’e Tüm Ulaşım ve Transfer Hizmetleri
 • Kavala, Selanik, İskeçe, Meteora Şehir Turları
 • Tüm Şehir Giriş Ücretleri ve Şehir Vergileri
 • Oteller ’de 2 GECE YARIM PANSİYON Konaklama
 • Otellerde Alınan Sabah Kahvaltıları (2)
 • Otellerde Alınan Akşam Yemekleri (2)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Ekstra Verilen Akşam Yemeği Molaları
 • Yunan Tavernası 
 • Yunanistan Vizesi
 • Yurtdışı çıkış harcıİncelemeler
Değerlendir
0.00Bilinmeyen (0 değerlendirme baz alındı)
 • Hizmet Kalitesi
 • Güvenilirlik
 • Ücret/Hizmet dengesi
 • Nezaket

Bu hizmet henüz değerlendirilmemiş, "Değerlendir" butonunu kullanarak ilk değerlendiren siz olabilirsiniz!