Sömestre Turları

Birbirinden güzel tatil turları ile 'Oley' zamanı

(0 kişi değerlendirdi)

Sömestre Londra Gençlik Turu

Sömestre tatilinizi çocuğunuzla unutulmaz bir Londra turu yaparak geçirmeye ne dersiniz? Çocuklar ve gençler için özel hazırlanan bu Londra turu ile ailece çok mutlu bir tur sizi bekliyor.

Gezilecek Yerler
  • Gençlik Turu
  • 3* Hotel
  • Rehberli Tur
  • 3 Gece 4 Gün

995*/ kişi başı

DETAY


15 gün süren yarıyıl tatili yaz aylarında yapılacak tatil öncesinde yılın stresinin atılabileceği küçük bir kaçamak zamanı olarak değerlendirilmektedir. Yarıyıl tatil turları kış aylarına denk geldiği için özellikle Avrupa’ya yapılacak turlar sıklıkla tercih edilmektedir. Her bütçe için uygun olan  yarıyıl tatil turları özellikle kültürel amaçlı rotalar üzerinden sürdürülmektedir.  Böylelikle kış aylarının en güzel yaşandığı şehirlerde tarihi yapılarını görme ayrıcalığına sahip olacaksınız.Elbette bu ziyaretler sırasında rotanız üzerinden yerel hediyelik alışverişlerinizi yapabilir , yağmur yağarken sıcak kahvenizi yudumlayabilir ve en ünlü meydanlarda gezebilirsiniz.

İzmir çıkışlı sömestre  turları arasında sıklıkla tercih edilen  Budapeşte gezisi Macaristan’nın tarihi dokusunda huzurla dinlenmenizi sağlayan turlardandır. Ülkenin en ticari şehri olan Budapeşte hem tarihi hem de modern yapıda gezi  seçenekleri sunmaktadır. Tuna nehrinin ikiye böldüğünü Budapeşte karasal iklimin hakim olması sebebiyle kış aylarının büyük bölümünde kar yağışlıdır.Özellikle kış mevsimi tutkunları için yarıyıl tatil turu olarak tercih edilir.

Budapeşte’de bulunduğunuz zaman dilimi içinde şehir için ulaşım hem yer altı trenleri hem de otobüslerle aktif olarak sürdüğünden şehrin her bölgesine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsinizçBu kapsamda kış ayının zorluğunu şehirde hissetmeden tüm önemli mekan ve yapılarını görebilmeniz mümkün olacaktır.

Budapeşte’ye düzenleyeceğimiz bu Sömestre turunda görülmesi gereken en önemli yapı 13. Yüzyılda inşa edilen Buda kalesidir. Şehrin tepe bölgesinde yer alan kaleden tüm şehrin manzarasını izleyebilirsiniz. Kalenin bulunduğu aynı bölgede bulunan Kraliyet sarayı , Matyas Kilisesi ve Macaristan Ulusal müzesidir.Müzede şehrin tarihine dair eserlerin sergilendiği galerilerin yanı sıra Beethoven ve Liszt’ın çaldıkları piyanoları görebilirsiniz.

Gece şehrin en güzel ışıklandırılan yapısı ihtişamı ile büyüleyen Budapeşte Parlamento binasıdır. Nehir kıyısında bulunan bina değerli taşlar kullanılan inşa edilen bir yapı olup , şehrin en önemli yapısıdır. Budapeşte’ye gittiğinizde şehrin merkez meydanı olan Kahramanlar meydanı gene bir çok tarihi binaya ve sanat eserlerinin sergilendiği galeriye ev sahipliği yapmaktadır. Güzel sanatlar müzesi  ve sanat sarayı sanatsever turistleri ağırlarken çocuklu aileler meydanda bulunan şehir parkında ki hayvanat bahçesi , sirk ve eğlence parkını tercih etmektedirler.Özellikle sömestre tatilinde sizinle beraber tura katılan çocuklarınızı sevindirecek bu park kışın bir masal diyarına dönüşmektedir.

Şehirde alışveriş yapacağınız ve bir çok yerel mağazayı bir arada bulabileceğiniz Büyük kapalı Pazar İstanbul’un kapalı çarşısını andıran bir yapıdadır. Özellikle çatısının rengarenk olması pazarın  şehrin diğer ucundan fark edilmesini sağlar.İçinde sebze meyve alışverişi yapacağınız dükkanların yanı sıra yerel hediyeliklerinde satıldığı bir çok geleneksel dükkan bulunur. Pazarın en üst katında Macar mutfağını denemeniz için bir çok seçkin restoranın bir arada bulunur.

15 tatil turları için tercih edebileceğiniz bir diğer şehrimiz ise Viyana’dır. Avusturya’nın başkenti olan Viyana bir kültür ve ticaret merkezi olarak dünya mirası listesinde yer almaktadır.Özellikle bilim ve eğitim alanlarında adını duyuran şehirde Türk nüfusu da oldukça fazladır. Geniş bir ulaşım ağına sahip olması sebebiyle şehirde rahatlıkla gezebilirsiniz.

Viyana özellikle mimari sanatının incelenebileceği bir çok önemli yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Tiyatro , opera , bale gibi bir çok kültürel aktiviteye katılmaya imkan bulabileceğiniz şehirde kış aylarında gösterime giren eserler genellikle dünyaca ünlü eseler olduğundan gezinizde kültürel faaliyetlere geniş yelpazede katılım gösterebilirsiniz.

Şehrin en önemli tarihi yapısı Hitler’in balkonunda meydan konuşmasını yaptığı Hofburg sarayıdır.Saray aynı zamanda tarih bıoyunca  ülkenin en güçlü ve en ünlü ailelerinin ikametgahı olmuştur.Saray günümüzde ülke başbakanının konutu olarak kullanılsa da sarayın içi gezilebilmektedir. Viyana’nın bir diğer öneli yapısı ise 1400 tane odanın bulunduğu  Schonbrunn sarayıdır. Sarayı geniş tur ile gezmek isterseniz 40 odasını gezme imkanına sahip olabilirsiniz.Sanatseverlerin şehri ziyaretleri sırasında ünlü Babil kulesi tablosunun bulunduğu Sanat tarihi müzesini mutlaka gezmelerini öneriyoruz.Şehirde bulunan Mozart’ın evi kadar sayıda turisti ağırlayan müze özellikle sanatla ilginiz varsa ayrılmak istemeyeceğiniz güzellikle eserleri barındırmaktadır. Mozartı’ın evi ise günümüzde gene müze olarak hizmet vermektedir. Ünlü Figaro’nun düğünü müziğini bestelediği bu ev Mozart’ın  hem doğduğu hemde hayatını kaybettiği ev olması sebebiyle çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Sömestre tatilinizde bu iki şehri beraber gezeceğiniz özel turlarımızı tercih edebileceğiniz gibi sadece tek şehri gezmenize olanak sunan turlarımıza da katılabilirsiniz.