Thasos Turları

Birbirinden güzel tatil turları ile 'Oley' zamanı


Karayollu ile gidilebilen Yunan adalarından olan Thasos adası son dönemde özellikle Türk turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen Yunan adaları arasında yer alıyor. İstanbul’dan araçla yaklaşık 8 saatlik bir yolculukla ulaşılabilen Thasos adasına ayrıca gene karayolu ile ulaşım sağlanan turlarla gidilebilmektedir. Yunan adalarına araçla geçmek isteyenler için bir çok evrak işi olduğundan bir çok syehat sever kendi araçları yerine uygun fiyatlar transfer sağlayabilecekleri Thasos turlarını tercih etmektedirler.

Thasos adasında geçireceğiniz tatilinizde adayı gezmek için en azın  2-3 gün ayırmanız adayı tamamen görmenize olanak sağlayacak bir zaman dilimidir. Çevresinde çok sayıda plaj bulunması sebebiyle eğer bir çok plajı görmek itiyorsanız adadan bir araç kiralayarak gezmeniz daha iyi bir tercih olacaktır.

Kıyı ve tepe bölgelerinde çok sayıda köy bulunan Thasos adasında tercihiniz eşsiz bir gün batımı manzarası izlemek ise tepede bulunan köylere akşam saatlerinde çıkarak hem güzel bir tavernada müzikle yemeğinizi yerken aynı zamanda gün batımının eşsiz görünümünü huzurla izleyebilirsiniz. Kazaviti, Patomia ve Panagias köyleri özellikle ziyaret edilmesi gereken yerel halkı tanıyıp gözlemleyebileceğiniz etnik köyler arasında yer almaktadır.

Thasos adasında yer alan plajların birçoğu Maldivleri aratmayacak güzellikte olduğundan gidebildiğiniz kadar çok sayıda plajı görmeden adadan ayrılmamanızı öneriyoruz. Huzurla dinlenebileceğiniz bu plajlarda yeşilin mavi ile eşsiz birleşimine tanık olacaksınız.